5 důvodů proč jíst microgreens BROKOLICE

03.03.2023

Mikrobylinka brokolice se stala populární v poslední době díky svému vysokému obsahu bioaktivních látek a nutričních hodnot. Mezi hlavní benefity mikrobylinky brokolice patří:

  1. Vysoký obsah antioxidantů: Mikrobylinka brokolice obsahuje mnoho antioxidantů, jako jsou například sulforafan, glukorafanin, indol-3-karbinol a kvercetin. Tyto látky pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály a snižují riziko vzniku mnoha chorob.

  2. Podpora imunitního systému: Mikrobylinka brokolice obsahuje vysoké množství vitaminu C a A, které jsou důležité pro správnou funkci imunitního systému. Tyto vitaminy také podporují zdraví kůže a očí.

  3. Detoxikace těla: Sulforafan, který se nachází v mikrobylince brokolice, je silným aktivátorem detoxikačních enzymů v játrech. Tyto enzymy pomáhají tělu odstraňovat toxiny a karcinogenní látky.

  4. Podpora zdraví srdce: Mikrobylinka brokolice obsahuje vysoké množství vlákniny, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň obsahuje i látky, které pomáhají udržovat zdravý krevní tlak a snižovat riziko vzniku srdečních chorob.

  5. Podpora zdraví mozku: Některé studie naznačují, že sulforafan, který se nachází v mikrobylince brokolice, může mít pozitivní vliv na kognitivní funkce mozku. Tyto účinky jsou spojeny s ochranou mozkových buněk před poškozením a podporou tvorby nových nervových spojení.

Celkově lze říci, že mikrobylinka brokolice je velmi zdravá potravina, která poskytuje mnoho výživných látek a bioaktivních složek. Je vhodná pro konzumaci jako součást salátů, sendvičů a různých pokrmů, nebo se může použít jako doplněk stravy v podobě prášku nebo tablet.