O nás

pomozte nám udělat tento svět lepším místem

Zakladatelé Praguegreens 


Dominik

Sport a zdravý životní styl jsou mou vášní. Zajímám se propojením vrcholového sportu se správnou péčí o životosprávu. V microgreens vidím perspektivu, jak k lidem dostat čerstvou, lokálně pěstovanou zeleninu. Vystudoval jsem inženýrský titul na VŠPP,  obor podnikání. Své znalosti se snažím uplatnit ve správě firmy, marketingu či komunikací se zákazníky.

Lucia

Jsem vášnivá zahradnice s láskou ke všem rostlinkám. Zajímám se o léčivé účinky zeleniny, hub a vitamínů. Při doktorantským studiu chemie na Karlově univerzitě se snažím aplikovat nabyté znalosti, abychom zákazníkům přinesli co nejzdravější a nejčerstvější produkty. Mou prací je správa farmy, hledání moderních technologických postupů a nejnovějších trendů v pěstování.

Naše vize

Naší vizí je pomocí vertikálních, samozavlažovacích a hydroponických systémů pěstovat čerstvou zeleninu, mikrobylinky, jedlé květy a brzy i léčivé houby s co nejméně bolestivým zatížením naší planetky. Proto pěstujeme pod speciálním LED osvětlením, pro rozvoz využíváme z velké části kola, plastové krabičky jsme vyměnili za obaly z biomasy a radost jsme si udělali výstavbou venkovního kompostu, jenž používáme společně s vermikompostérem pro efektivní zpracovávání odpadu. Budeme moc rádi, pokud se na naší cestu vydáte s námi a společnými silami se pokusíme udělat tento svět zdravějším a zelenějším.


Jak pěstujeme

Jen čerstvé MICROGREENS nestačí. Trvalo nám necelé dva roky, než jsme si osvojili výrobní postupy tak, abychom vám mohli přinést ty nejlepší mikrobylinky. Naše semínka, která pochází výhradně z Itálie, pěstujeme v mírně před hnojeném, organickém substrátu, který obsahuje pouze přírodní složky. Zeleninka je tak spokojená a navíc 100% bez použití PESTICIDŮ a jiných zdraví škodlivých hnojiv.

Pěstujte s námi

Naším cílem je ukázat a dát ochutnat tuto kouzelnou mikro zeleninku co nejvíce lidem. Proto vám dáváme prostor k tomu, abyste si i vy mohli svoje MICROGREENS vypěstovat během cca 7 dní v pohodlí domova. V našem e-shopu nabízíme široký výběr přes 10 druhů kvalitních Italských semínek. Případně vám moc rádi odpovíme na vaše otázky v sekci Vše o microgreens.

Zaujalo vás naše podnikání? Chtěli byste být součástí projektu Praguegreens?