O nás

pomozte nám udělat tento svět lepším místem

Zakladatelé Praguegreens 


Dominik

Sport a zdravý životní styl jsou mou vášní. Zajímám se propojením vrcholového sportu se správnou péčí o životosprávu. V microgreens vidím perspektivu, jak k lidem dostat čerstvou, lokálně pěstovanou zeleninu. Vystudoval jsem inženýrský titul na VŠPP,  obor podnikání. Své znalosti se snažím uplatnit ve správě firmy, marketingu či komunikací se zákazníky.

Lucia

Jsem vášnivá zahradnice s láskou ke všem rostlinkám. Zajímám se o léčivé účinky zeleniny, hub a vitamínů. Při doktorantským studiu chemie na Karlově univerzitě se snažím aplikovat nabyté znalosti, abychom zákazníkům přinesli co nejzdravější a nejčerstvější produkty. Mou prací je správa farmy, hledání moderních technologických postupů a nejnovějších trendů v pěstování.

Naše vize

Jelikož se stále častěji hovoří o omezenosti zdrojů, sloužících k výrobě potravin, je dle našeho názoru na místě přemýšlet o tom, jak tento problém do budoucna řešit. Analytici uvádějí, že za pár desítek let bude více jak 50% veškeré orné půdy nepoužitelných pro zemědělské účely. Každoroční nárůst počtu obyvatel v hlavním městě vytváří neustálý tlak na výrobce potravin. Pozorovat můžeme nejen pravidelné zvyšování cen, ale především velké množství dovážené zeleniny ze všech koutů světa. Dosažení na čerstvou, lokální zeleninu bude každým dnem náročnější. Naší vizí je pomocí vertikálních, hydroponických systémů pěstovat čerstvou zeleninu, mikrobylinky, jedlé květy a brzy i léčivé houby s co nejméně bolestivým zatížením naší planetky. Proto pěstujeme pod speciálním LED osvětlením, pro rozvoz využíváme z velké části kola, plastové krabičky jsme vyměnili za obaly z biomasy a důraz klademe na vlastní kompost, jenž používáme společně s vermikompostérem pro efektivní zpracovávání odpadu. Budeme moc rádi, pokud se na naší cestu vydáte s námi a společnými silami se pokusíme udělat tento svět zdravějším a zelenějším. 

Jak pěstujeme

Jen čerstvé MICROGREENS nestačí, věnovali jsme rok a půl průzkumu trhu a experimentování, abychom vám mohli přinést tu nejkvalitnější mikrozeleninu. Naše semínka, která pochází výhradně z Itálie, pěstujeme v mírně před hnojeném, ručně baleném organickém substrátu, který obsahuje pouze přírodní prvky. Zeleninka je tak spokojená a navíc 100% bez použití PESTICIDŮ a jiných zdraví škodlivých hnojiv.

Pěstuj s námi

Naším cílem je ukázat a dát ochutnat tuto kouzelnou mikro zeleninku co nejvíce lidem. Proto vám dáváme prostor k tomu, abyste si i vy mohli svoje MICROGREENS vypěstovat během cca 7 dní v pohodlí domova. V našem e-shopu nabízíme široký výběr přes 15 druhů kvalitních Italských semínek. Případně vám moc rádi odpovíme na vaše otázky v sekci Chci vědět víc.

Kontaktujte nás :)

Zaujalo vás naše podnikání? Chtěli byste být součástí projektu Praguegreens?